Budowa, rozbudowa i wynajem powierzchni przemysłowych i magazynowych - dobre praktyki, wskazówki i rekomendacje wspierające inwestycje na lata 2015-2017

Myślimy o powiększeniu naszej powierzchni magazynowej. Jakie korzyści i czy w ogóle przyniesie nam współpraca z pośrednikiem?

Myślimy o powiększeniu naszej powierzchni magazynowej. Chcielibyśmy to zrealizować wynajmując dostępną powierzchnię w wybudowanych już obiektach w rejonie Górnego Śląska. Rozważamy podjęcie współpracy z firmą pośredniczącą lub przeprowadzenie całego procesu samodzielnie. Jakie korzyści i czy w ogóle przyniesie nam współpraca z pośrednikiem? 

Aleksander Kuźniewski, Associate Director, Industrial and Logistics, CBRE: Współpraca z pośrednikiem jest gwarancją profesjonalnego przeprowadzenia procesu transakcyjnego oraz kompleksowej obsługi klienta na każdym jego etapie – od momentu określenia potrzeb najemcy, poprzez analizę ofert dostępnej na rynku powierzchni i przedstawienie rekomendacji, aż po udział w negocjacjach warunków najmu oraz podpisaniu umowy.

Rezultatem wieloletniej obecności pośredników CBRE w branży magazynowej jest bardzo dobra znajomość specyfiki rynku nieruchomości magazynowych oraz potrzeb klientów. Obecnie, rynek nieruchomości magazynowych odznacza się coraz bardziej rozdrobnioną strukturą właścicielską. Niejednokrotnie w jednym parku magazynowym znajdują się budynki należące do różnych podmiotów. Dla przedsiębiorstwa, które jest skoncentrowane na swojej podstawowej działalności i na co dzień nie ma styczności z najmem powierzchni magazynowych, taka sytuacja może stanowić pewną trudność. Z kolei wieloletnie doświadczenie pośredników umożliwia dotarcie do zróżnicowanych ofert najmu, w tym do ofert będących praktycznie „poza rynkiem”  (podnajmy), rzetelne ich porównanie i ostatecznie wybór najbardziej optymalnego dla najemcy rozwiązania. Bez wątpienia kolejną korzyścią wynikającą ze skorzystania z usług pośrednika jest znaczna oszczędność czasu.

Duży zespół pośredników CBRE specjalizujących się w obsłudze rynku magazynowego w Polsce skutkuje doskonałą znajomością specyfiki działalności klienta logistycznego. Współpraca z pośrednikiem zapewni optymalne dopasowanie powierzchni magazynowej do wymagań najemcy i charakteru jego działalności, zarówno pod względem lokalizacji nieruchomości, jak i specyfikacji technicznej budynku. Natomiast bogate doświadczenie pośredników CBRE w przeprowadzaniu procesu negocjacyjnego pomoże zapewnić możliwie najkorzystniejsze warunki najmu.

Wielu naszych klientów po przeprowadzeniu procesu wyboru powierzchni magazynowej i podpisaniu umowy najmu doceniło wartość dodaną, którą wnosi pośrednik.

na zdjęciu: Aleksander Kuźniewski, Associate Director, Industrial and Logistics, CBRE

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

KONTAKT

4Content Sp. z o.o.
ul. Zeylanda 3/3
60-808 Poznań

tel. 61 646 91 30
fax 61 646 91 38
biuro[at]4content.pl