Budowa, rozbudowa i wynajem powierzchni przemysłowych i magazynowych - dobre praktyki, wskazówki i rekomendacje wspierające inwestycje na lata 2015-2017

Przebudowa zakładu produkcyjnego Lear Corporation

Za realizację  przebudowy zakładu Lear Corporation producenta komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów, takich jak np. siedzenia oraz systemy elektroniczne i elektryczne, odpowiada deweloper powierzchni magazynowych Panattoni Europe. Przedsięwzięcie dotyczyło przebudowy istniejącego obiektu zlokalizowanego na terenie Legnickiej SSE.

W ramach inwestycji powstało nowoczesne centrum magazynowo-produkcyjne. Zastosowano tutaj rozwiązania dedykowane wyspecjalizowanemu procesowi produkcyjnemu firmy Lear, jak np. rampę do rozładunku bocznego, własną lakiernię, stacje transformatorowe oraz halę pras.

– Polska lokalizacja została wybrana przez najemcę spośród wielu propozycji z innych krajów Europy – komentuje Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe. – Obiekt powstał w wyniku przebudowy istniejącego budynku, w którym miała uruchomić swoją produkcję firma Lenovo, jednak tej inwestycji zaniechano, a hala od wielu lat stała pusta i niszczała. Jest to przykład realizacji typu brownfield, która polega na zaadaptowaniu obiektu i infrastruktury na potrzeby nowego najemcy. W wyniku działań Panattoni Europe powstało nowoczesne centrum magazynowo-produkcyjne zatrudniające 800 pracowników. Wytwarzane w nim elementy trafiają do zakładów Lear w całej części Europy, a w szczególności do Czech, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Marek Kozłowicz

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

KONTAKT

4Content Sp. z o.o.
ul. Zeylanda 3/3
60-808 Poznań

tel. 61 646 91 30
fax 61 646 91 38
biuro[at]4content.pl